V únoru jsme prodávali byt v Loučce. Naplánovali jsme ,,dražbu bytu“ aby si prodávající mohl vybrat nového majitele. Nejednalo se o klasickou dražbu, ale majitel byl spokojený s výsledkem a nový vlastník, že měl možnost přijít a vše si v klidu prohlédnut a promyslet. Navýšení ceny bylo nakonec o 160.000 Kč. Prodávající byli spokojeni, mohli si vybírat z celé řady zájemců. Nakonec se jen rozhodovali, zda jim více vyhovuje od klientů hotovost nebo hypotéka.
Forem prodeje je několik a Vy můžete prodat hned 1. zájemci nebo třeba 20., který nabídne peníze v hotovosti. Nebo tomu, kdo Vás v bytě nechá ještě 3 měsíce bydlet. Možná raději prodáte byt tomu, kdo ocení Vaši drahou rekonstrukci a místo ,,žádosti o slevu“ Vám nabídne ještě něco navíc.
Než se majitel rozhodne prodávat, je dobré rozmyslet si, proč prodávám a do kdy chci mít prodané. Na zvážení pak bude i to, jestli se mám kam přestěhovat a kolik peněz potřebuji.
Pokud peníze nepotřebujete, jako majitel tohoto bytu v Loučce, tak pro Vás možná bude zajímavá nabídka vyšší ceny a platba hypotékou. To sice trvá déle, ale pro majitele zase znamená více peněz.
Pokud je Vaše situaci taková, že exekutor klepe na dveře nebo se chystáte na cestu kolem světa a potřebujete peníze IHNED, tak prodej bude vypadat úplně jinak.
Stejně jako u auta, se můžu rozhodnout, jestli koupím za hotové, na spotřebitelský úvěr nebo leasing, tak i zde je několik možností. Myslím si, že je dobré si poslechnout, jaké jsou varianty a podle toho se rozhodnout.
Zeptejte se na možnosti, jaké jsou rizika jednotlivých variant a kolik peněz se dá reálně prodejem získat.