PŘEPIS ENERGIÍ – NĚKDY NEŘEŠITELNÝ PROBLÉM

Né vždy lze všechno při prodeji uhlídat. Třeba přepis energií může být složitější, než se zdá.

V tomto případě prodej probíhal bez problémů a dům získal brzy svého nového majitele. Situace se zkomplikovala až úplně na závěr, kdy mělo dojít k přepisu energií. Původní majitelé měli smlouvu u společnosti na dodávku energií, ze které se nebylo jednoduché vyvázat.

přepis energií

Pokud se chystáte na prodej, je dobré mít i informace od dodavatele energií, který Vám sdělí jak postupovat. Někteří dodavatelé energií používají nekalé praktiky k tomu, aby pokutovali prodávající za to, že prodali svou nemovitost ,,za to, že ruší odběrné místo a porušili tak smlouvu o dodávce energií“. Není to vždy pravidlem. Pokud majitel ví, že bude nemovitost prodávat, není úplně od věci, neprodlužovat smlouvu o dodávce energií na dobu určitou, případně se na rovinu zeptat, jak se bude postupovat (a kolik to bude stát) v případě, že se nemovitost prodá.

Přepis energií je sice v prodeji nemovitosti až to poslední a problémy mohou vzniknout jinde a mnohem větší, ale vyřešením této situace včas, může být tím, co Vám přidá pohodu a klid při prodeji.

Pokud Vás zajímá, co ještě je potřeba vědět, zavolejte, jsem tu pro Vás.